UDP Renewables запускає нову СЕС “Порт-Солар” потужністю 8,6 МВт

Загальна сума залучених у проєкт інвестицій – 6,75 млн євро

3 жовтня 2019. – Компанія UDP Renewables ввела в експлуатацію сонячну електростанцію “Порт-Солар” в Ізмаїлі (Одеська область) із піковою потужністю 8,6 МВт.

“Залучаючи досвід наших партнерів, UFuture та UDP Renewables працюють над тим, щоб виробництво енергії в Україні відповідало найкращим світовим практикам екологічної безпеки та енергоефективності. Наша мета – понад 300 МВт до 2022 року. Наразі ми йдемо за планом, поступово реалізуючи проєкти в регіонах із найвищою сонячною активністю – Одеській, Запорізькій, Херсонській і Миколаївській областях”, – наголосив засновник UFuture Василь Хмельницький.

СЕС “Порт-Солар”, що має пікову потужність 8,6 МВт, займає площу 16 га. На станції встановлено понад 25 700 сонячних панелей виробництва Jinko Solar – найбільшого світового виробника сонячних панелей. Така кількість модулів дає можливість генерувати близько 11 830 МВт∙год електроенергії на рік, цього достатньо для забезпечення потреб щонайменше 3,2 тис. домогосподарств. Співінвестором об’єкту є словацька компанія E-Group, генеральним підрядником виступила ГК “Метрополія”.

“За останні роки галузь сонячної енергетики в Україні трансформувалась у потужний напрямок, який зростає дуже стрімко. Частка ВДЕ у загальному виробництві електроенергії впевнено перевищила 3%. Ми – прихильники чіткої кінцевої мети – 100% відновлюваної енергетики в енергобалансі країни. Реалізація проєкту СЕС “Порт-Солар” – це черговий крок нашої стратегії, для якого ми залучили досвідченого міжнародного інвестора – компанію E-Group – і найкращих фахівців у галузі”, – зазначив керівний партнер компанії UDP Renewables Сергій Євтушенко.

У будівництві СЕС було використано обладнання українського виробництва вартістю понад 44,5 млн грн. Загальна сума сплачених податків – близько 3,26 млн грн. На станції створено 135 робочих місць.

Експлуатація СЕС “Порт-Солар” дозволить скоротити викиди діоксиду вуглецю на 13,5 тис. тонн на рік.

[contact-form-7 id="6" title="Contact form 1"]