UDP Renewables та Nebras Power оголошують про стратегічне партнерство

Катарська компанія з активами по всьому світу інвестує в український сектор відновлюваної енергетики

Київ-Доха, 5 квітня  2021 року. — UDP Renewables, стратегічним інвестором якої є холдингова компанія UFuture, відкриває Україну для міжнародної енергетичної інвестиційної компанії Nebras Power, головний офіс якої знаходиться в Досі, Катар. Сторони домовились про стратегічне партнерство та підписали низку контрактів.

Відповідно до досягнутих домовленостей Nebras Power стає власником контрольного пакету акцій в шести компаніях-операторах сонячних електростанцій. Йдеться про сонячні електростанції «Скіфія-Солар-1», «Скіфія-Солар-2», «Фрі-Енерджи Генічеськ», «Порт-Солар», «Терслав» і «Сан Пауер Первомайськ».

Підписання інвестиційної угоди означає плідне завершення дворічних переговорів щодо співпраці з компанією Nebras Power. Це довгоочікувана перемога і велика честь для нас. Ми раді відкрити можливості українського ринку для світової енергетичної компанії та пишаємось тим, що стаємо її надійним локальним партнером. Я впевнений, що разом ми зможемо зробити нашу планету більш чистою та екологічною для майбутніх поколінь”,
— зазначив Сергій Євтушенко, керівний партнер компанії UDP Renewables.

Nebras Power є активним міжнародним гравцем на світовому ринку електроенергії. Компанія інвестує в сектор чистої енергетики у всьому світі та має активи на Близькому Сході, в Північній Африці, Азії, Австралії, Латинській Америці, Європі. Стрімкий розвиток портфелю проєктів дозволяє  задовольнити зростаючий попит на електроенергію. Nebras Power — один з перших гравців близькосхідного регіону, що укладає довготривале стратегічне партнерство з Україною.

Для Nebras Power Україна — це не тільки новий перспективний та динамічний ринок, але також символ успіху нашої глобальної стратегії зростання, у рамках якої ми інвестуємо в потужні енергетичні проєкти як в розвинутих країнах, так і в економіках, що розвиваються. Використовуючи цей підхід, ми можемо забезпечити громади чистою та стабільною енергією, допомагаючи країнам досягати поставлені цілі у галузі відновлюваної енергетики”,
— зазначив Халід Мохаммед Джоло, генеральний директор компанії Nebras Power.

Голова ради директорів Nebras Power Мохаммед Нассер Аль-Хаджрі підтримав бачення пана Халіда Мохаммеда Джоло щодо важливості появи компанії на українському ринку та зазначив:

Часткове придбання шести сонячних проєктів в Україні доповнить міжнародне портфоліо компанії, що постійно розширюється. Крім того, наше партнерство з UDP Renewables свідчить про досвід і здатність Nebras Power інвестувати та реалізовувати проєкти, які позитивно впливають на міжнародні ринки електроенергії. Сподіваємось, що потужний старт нашої співпраці стане запорукою плідних та довготривалих стосунків з компанією UDP Renewables та Україною”.

Співробітництво між компаніями сприятиме розвитку інноваційної економіки та збереженню навколишнього середовища. Наступний етап передбачає партнерство між компаніями Nebras Power та UDP Renewables щодо розвитку проєктів вітрогенерації.

Співпраця помітно посилить портфель сталих стратегічних інвестицій Nebras Power в електроенергію, водопостачання та відновлювані джерела по всьому світу. Для UDP Renewables партнерство дозволить збільшити частку чистої енергії в енергетичному балансі України, покращити глобальну конкурентоспроможність країни та зменшити її вуглецевий слід.

До 2023 року ми створимо ще більше нових потужностей в “зеленій” енергетиці, які не тільки поліпшать екологію, а й зроблять економіку країни більш конкурентоспроможною. Завдяки інвестиціям Nebras Power ми зможемо виробляти понад 700 ГВт*год чистої електроенергії щороку, якої вистачить для забезпечення 310 тисяч середніх домогосподарств”,
— зазначив Микола Тимощук, генеральний директор холдингової компанії UFuture.

ДОВІДКА

UDP Renewables — інвестиційно-девелоперська компанія в галузі відновлюваної енергетики. Диверсифікуючи ресурси та розміщення своїх об’єктів, UDP Renewables планує вже до 2022 року стати одним із найбільших виробників чистої енергії в Україні з загальною потужністю електростанцій понад 300 МВт.

UFuture — холдингова компанія українського підприємця Василя Хмельницького, що має диверсифікований портфель активів у галузях нерухомості, інфраструктури, промисловості, відновлюваної енергетики, фармацевтики та IT. Зокрема, UFuture є стратегічним інвестором у компанії UDP Renewables. Вартість активів UFuture оцінюється у $500 млн, а загальна капіталізація бізнесів, у які вона інвестувала, становить до $1 млрд.

Nebras Power Investment Management B.V. (“NPIM”) є дочірньою компанією Nebras Power Q.P.S.C., що зареєстрована в Нідерландах і працює з 2016 року. NPIM — це міжнародна платформа управління інвестиціями Nebras Power Q.P.S.C. Її задача — володіти, розробляти та інвестувати як в новостворені, так і в існуючі проєкти в секторах енергетики та водних ресурсів, в Нідерландах та на міжнародному рівні.

[contact-form-7 id="6" title="Contact form 1"]